Styl francuski bez żadnych wątpliwości należy do najbardziej rozpoznawalnych sposobów urządzania wnętrz. Uchodzi za manifestację szyku i dostatku. Kształtował się latami, inspirując się architekturą różnych epok. Poniżej przedstawimy Wam 3 sposoby na to, jak stworzyć eleganckie wnętrze we francuskim stylu.

Zacznijmy od tego, że wnętrze we francuskim stylu odrzuca nadal bardzo popularny minimalizm. Nie oznacza to jednak, że wszystko znajdzie tu swoje miejsce. Styl francuski oznacza bowiem dużo, ale ze smakiem. By stworzyć piękne, eleganckie wnętrze w stylu francuskim, trzeba trzymać się kilku zasad.

Subtelne kolory i symetria

Podstawa francuskiego stylu to subtelna tonacja, która będzie idealnym tłem dla mebli i dodatków. Kolorystyka wnętrza powinna być utrzymana w jasnych, delikatnych, pastelowych kolorach. Na ścianach umieszczamy tapetę lub boazerię tego samego koloru. Ponadto typowa i dominująca dla stylu francuskiego jest także symetria. Lampy, meble czy obrazy powinniśmy ustawić w symetrycznych parach.

Ludwiki i piękne tkaniny

Unikatowy charakter wnętrzu francuskiemu nadają tzw. 'ludwiki’, czyli fotele, szezlongi, komody, stoliki… i inne meble stylizowane na te z XVII-XVIII wieku.

francuskie krzesło

Meble tego typu charakteryzuje elegancja, opływowy kształt oraz ozdobne detale. Do tego dokładamy piękne materiały najwyższej jakości – najlepiej jednobarwne lub z klasycznymi wzorami, co pozwoli podkreślić linię wspomnianych mebli.

Stylowe detale francuskiego wnętrza

Wnętrza we francuskim stylu koniecznie trzeba ozdobić bukietami kwiatów, najlepiej w kryształowych wazonach. Na ścianach obok wielkich, klasycznych malowideł warto powiesić lustra w ozdobnych, pozłacanych ramach. Doda to wnętrzu niepowtarzalnego stylu, blasku i powiększy optycznie przestrzeń.

Ponadto warto kolekcjonować zegary, bielone popiersia czy statuetki – ogólnie wszystko co unikatowe i cenne. Tego typu wnętrze we francuskim stylu będzie wyjątkowo wyrafinowane, a zarazem bardzo praktyczne, co sprawi, że goście będą zachwyceni tym miejscem a i przyjemnie będzie się w nim wypoczywać.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *