Nie będzie chyba przesadą stwierdzenie, że blat kuchenny to jeden z najważniejszych elementów każdej kuchni. Można go uznać za prawdziwe centrum dowodzenia. To tutaj codziennie przygotowujesz posiłki, tak najprostsze, jak i te bardziej pracochłonne, przeznaczone na specjalne okazje. Nic zatem dziwnego, że na wybór blatu kuchennego poświęca się tyle czasu. Dobra decyzja w tym względzie to jednak dopiero początek. Niezależnie od tego, czy wybierzesz blat laminowany czy drewniany, musisz o niego odpowiednio dbać. Tylko wtedy przez lata zachowa on swój piękny wygląd i będzie nie tylko praktycznym elementem wyposażenia, ale prawdziwą ozdobą Twojej kuchni.

blaty robocze laminowane

https://kronosfera.pl/k/plyty-klejone-z-drewna-litego-dab-exclusive-sw03-grubosc-mm-40-wymiary-4100-x-630-mm,773,785?tr=7

Blaty do kuchni drewniane – czyszczenie i pielęgnacja

Blaty kuchenne wykonane z płyt klejonych z drewna litego od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Są eleganckie, uniwersalne, a dzięki swojej naturalności nadają kuchni ciepłego klimatu i sporo uroku. Do przecierania takiego blatu używać należy jedynie wilgotnej bawełnianej szmatki bądź miękkiej gąbki. W ten sposób unikniesz ryzyka zarysowania drewna lub jego zmatowienia. Ważne, by szmatka była dobrze wyciśnięta, w innym wypadku po przetarciu powierzchni pozostaną na niej krople wody.

Pamiętaj, żeby blat zawsze wycierać do sucha. Do czyszczenia blatu drewnianego możesz też wykorzystać roztwór wody z płynem do mycia naczyń. Ślady po gorących naczyniach usuniesz mieszaniną oliwy z oliwek oraz soli. Tak powstałą gęstą pastę nałóż na nieestetyczne ślady i odczekaj trzy godziny, po czym zetrzyj szmatką, następnie przetrzyj zwilżoną gąbką, a na koniec wytrzyj do sucha. Tą metodą usuniesz również zacieki z wody.

Blaty robocze laminowane – zasady pielęgnacji

Równie popularne są także blaty do kuchni laminowane. Charakteryzują się nie tylko eleganckim wyglądem, ale też sporą trwałością. Codzienne zabrudzenia, podobnie jak w przypadku tych na blacie drewnianym, usuniesz wilgotną szmatką lub gąbką. Używając szorstkiej myjki lub drucianej szczotki ryzykujesz nieodwracalne zarysowania. Możesz sięgnąć po roztwór wody z płynem do mycia naczyń, a w razie potrzeby – po silniej działające mleczko czyszczące.

Przy czyszczeniu blatów roboczych laminowanych nie wolno korzystać z preparatów nabłyszczających, ściernych czy żrących. Tak jak w przypadku blatów do kuchni z płyt klejonych z drewna litego, tak i blaty robocze laminowane należy zawsze dokładnie osuszać po umyciu. W ten sposób po pierwsze nie powstaną na powierzchni brzydkie zacieki, a po drugie, blat nie ulegnie spęcznieniu. W ten sposób zagwarantujesz mu piękny wygląd przez lata.

Blaty robocze dostępne są m.in. na stronie: https://kronosfera.pl/p/dla-meblarstwa-blaty-robocze,7

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *