Szef jest najważniejszą osobą w każdej firmie, a jego gabinet to niewątpliwie miejsce licznych spotkań biznesowych. Dlatego też tak duże znaczenie mają meble biurowe dla szefa. Powinny być wygodne, ale i eleganckie. Nie wolno jednak przesadzać.

Jak urządzić biuro szefa?

Gabinet szefa odwiedzają w zasadzie wszyscy – pracownicy, klienci czy partnerzy handlowi. To w zasadzie wizytówka całej firmy, a więc powinna pokazywać to co jest w niej najlepsze. To w gabinecie dochodzi bowiem często do podejmowania ważnych decyzji czy podpisywania kontraktów. Gabinet i jego wystrój, w tym meble do biura mogą więc wpłynąć na decyzję potencjalnych partnerów biznesowych.

Meble biurowe dopasowane do szefa

Przede wszystkim szef w każdej firmie potrzebuje spokoju i koncentracji. Przestrzeń biurowa powinna mu więc to gwarantować. Na jakość pracy wpływa m.in. kolorystyka ścian, umeblowanie czy akcesoria znajdujące się obok. Meble do biura powinny podkreślać charakter firmy oraz budować szacunek. Za pomocą odpowiedniej aranżacji szef może budzić respekt i umocnić swoją pozycję.

Jakie biuro dla szefa?

W zależności od tego jaka kultura organizacyjna panuje w danym miejscu oraz od tego jakie relacje szef ma ze swoimi pracownikami urządza się przestrzeń biurową szefa. Jeśli w danej firmie panują nieco luźniejsze więzi to można sobie pozwolić w tym przypadku na trochę luzu. Jednak jeśli firma ma bardziej biznesowe ukierunkowanie to wystrój biura powinien być elegancki i bardziej powściągliwy. Wówczas najlepiej jest postawić na rozwiązania klasyczne.

Kolorystyka

W biurze szefa na ogół dominują barwy eleganckie i stonowane – biel, beż czy szarość. Podkreślają one profesjonalizm szefa oraz jego pozycję w firmie. Jednak oczywiście wiele zależy też od samej formy. Na przykład szef agencji reklamowej może sobie pozwolić na znacznie większą swobodę w tym zakresie.

Poza tym klasyczne meble gabinetowe są na ogół dość monotonne. Ciekawy akcent kolorystyczny może więc im dodać charakteru. Beżowe czy szare ściany można przełamać pomarańczowymi czy niebieskimi dodatkami. Warto przy tym zachować jednak umiar. W końcu gabinet szefa to miejsce podejmowania najważniejszych decyzji.

Dodatki i ozdoby

Pokój szefa musi być elegancki, ale nie trzeba wcale popadać w przesadę. Zbyt sztywna aranżacja wcale nie budzi bardzo pozytywnych skojarzeń. Dobrze jest zachować odpowiedni balans między klasyką. Zawsze sprawdza się niewielka dawka koloru, nawet w postaci małych dodatków czy ozdób na ścianę lub biurko.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *