Mieszkania w bloku nie zawsze zapewniają nam wystarczającą ilość miejsca. Aranżacja kawalerki stanowi spore wyzwanie. Istnieje jednak kilka sposobów na to, by maksymalnie wykorzystać dostępny metraż, a przy okazji optycznie go powiększyć.

Sprytne wykorzystanie przestrzeni

Duże meblościanki, masywne komody czy kredensy nie są zbyt dobrym pomysłem dla właścicieli bardzo małych mieszkań. Lepiej będzie postawić na lekkie formy, które jednocześnie pomieszczą wiele rzeczy. Idealnym meblem do tego typu wnętrz jest szafa wnękowa – zabudowa na wymiar pozwoli wykorzystać każdy dostępny centymetr przestrzeni.

Jednym z wyzwań podczas tworzenia aranżacji małych wnętrz jest niewystarczająca ilość miejsca na wygodne przechowywanie wszystkich przedmiotów. Dzięki wygospodarowaniu dodatkowych schowków, będziemy mogli cieszyć się nieco większą, wolną przestrzenią. Jednym ze sposobów na to mogą być półki biegnące pod sufitem. Będą one dobrym miejscem na rzadko używane przedmioty (np. przeczytane książki) lub te z nich, które powinny pozostać poza zasięgiem dzieci.

interentowy sklep z meblami

Wielofunkcyjność

Bardzo przydatne mogą okazać się meble o wielu różnych funkcjach. Wielu właścicieli małych mieszkań decyduje się na wykorzystanie antresoli. Na górnej kondygnacji możemy umieścić komfortowy materac, zaś dolną wykorzystywać np. jako domowe biuro. Równie dobrym pomysłem jest zakup półkotapczanu, który po złożeniu prezentuje się jak stylowa komoda, nie zabierając cennego miejsca na środku pomieszczenia.

Jak optycznie powiększyć pokój?

Sprawdzonym sposobem na optyczne powiększenie metrażu jest stosowanie jasnych kolorów – biel, jasny beż i ciepłe odcienie szarości dodają wnętrzu przytulności, zaś pastele odbijają promienie słoneczne i poprawiają nastrój. Barwne dodatki i meble z ciemnego drewna pomogą nam uniknąć wrażenia sterylności. W cenie są również wszelkie elementy odbijające światło: błyszczące fronty, lustra i lakierowane posadzki. Jeśli chcemy oddzielić od siebie poszczególne strefy pokoju lub salon i kuchnię, zastosujmy ściankę działową wykonaną ze szkła.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *