Budownictwo jest jednym z najchętniej wybieranych kierunków studiów technicznych. Nic dziwnego, to zawód przyszłościowy i dobrze płatny. Ten kierunek dedykowany jest przede wszystkim osobom, które mają dobrze rozwiniętą wyobraźnię przestrzenną. Osoby wybierające się na budownictwo muszą przede wszystkim mieć świadomość, że jest to kierunek, który wymaga wiele pracy i wysiłku.

Co to jest budownictwo?

Budownictwo to przede wszystkim nauka, która przygotowuje studenta do zawodu inżyniera budowlanego. Studenci przede wszystkim uczą się zasad wykonywania budownictwa mieszkalnego, komunalnego czy przemysłowego. Dzięki nauce i badaniom odpowiednich materiałów budowlanych studenci poznają jak pracują ściany, jakie obciążenie może zostać zastosowane i jaki materiał do wybudowania.

Budowa bloku mieszkalnego
Budowa bloku mieszkalnego

Co po budownictwie?

Absolwent budownictwa będzie posiadać szeroką wiedzę, którą można wykorzystać w praktyce. Przede wszystkim znać będzie technologię i organizację budownictwa. Kolejnym atutem jest znajomość nowoczesnych technologii i technik komputerowych, które będą stosowane w praktyce inżynieryjnej. Absolwent posiada również wiedzę na temat projektowania podstawowych obiektów i elementów budowlanych.

Praca po studiach budowlanych- gdzie ją znaleźć?

Oferty pracy dla absolwentów budownictwa są nadal bardzo atrakcyjne. Praca absolwentów budownictwa jest zapewniona przede wszystkim przez nieustanny rozwój gospodarki oraz wsparcia unijne, które pozwalają na ciągły rozwój gospodarczy. Najbardziej atrakcyjne zatrudnienie zapewniane jest przez międzynarodowe firmy, które chętnie zatrudniają polskich fachowców.

Budownictwo jest zawodem przyszłościowym, na który zawsze jest popyt- dlatego znalezienie pracy nie jest rzeczą niemożliwą. Oczywiście sam tytuł inżyniera nie wiele daje podczas poszukiwania odpowiedniej pracy. Kluczowe jest posiadanie odpowiedniego tytułu specjalizacji.

Bardzo przyszłościowy jest rynek energetyczny, wydobywczy oraz budowlany pod względem projektantów i automatyków. Z roku na rok rynek gospodarczy daje sygnały ich specjalistów poszukuje, dlatego studenci budownictwa powinni przede wszystkim śledzić te tendencje.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *