Budowa domu jednorodzinnego wiąże się oczywiście z niemałym wydatkiem. Oczywiście koszt całego domu uzależniony jest od wielu czynników. Przede wszystkim od powierzchni domu, ilości kondygnacji, rodzaju wykonanych materiałów czy samego sposobu budowania.

Dom jednorodzinny
Dom jednorodzinny

Jaki jest koszt budowy domu stan surowy?

Zabierając się za kalkulacje kosztu budowy domu, który będzie w stanie surowym musimy przede wszystkim ustalić, co się składa na taki stan. Stan surowy zamknięty obejmuje w swoim kosztorysie roboty ziemne, fundamenty, ściany podziemia, izolację, stropy, schody, konstrukcję dachu, ścianki działowe, pokrycie dachowe, a także stolarkę drzwi i okien. Cena stanu surowego zamkniętego oczywiście uzależniona jest od tego czy nasz domu będzie parterowy, czy będzie posiadać drugą kondygnację. Wiadomo jednak, że budowa domu parterowego jest znacznie tańsza, niż domu piętrowego. Nasze wyliczenia dotyczyły domu ok 120 m2 z poddaszem użytkowym- koszt stanu surowego zamkniętego wyniósł ok 150 tysięcy. Oczywiście cena zależy przede wszystkim od materiałów, a także firmy i kosztów jakie wygeneruje.

 

Budowa pod klucz

Budowa domu to oczywiście bardzo poważna inwestycja, która powinna być przemyślana w każdej kwestii. Wiele firm oferuje budowę domów pod klucz, zastanówmy się czy jest to opłacalne i korzystne dla nas- inwestorów? Średni koszt budowy domu pod klucz wynosi od 2200 do 2800 zł za m2. Takie rozwiązanie jest szczególnie polecane dla młodych osób, które są zapracowane i nie maja czasu na nadzorowanie każdego etapu budowy. Zlecenie profesjonalnej firmie budowy domu pod klucz oszczędzi nasz czas i pozwoli na wprowadzenie się do gotowego domu. Ta metoda jest oczywiście znacznie szybsza niż własnoręczne wykańczanie domu- co z kolei przyśpiesza cały proces wprowadzenia się do domu. Wykończenie domu pod klucz obejmuje wszystko oprócz wyposażenia domu w meble i sprzęt.

Jaki jest koszt wykończenia domu?

Koszt wykończenia domu jest oczywiście uzależniony od tego czy robimy to własnoręcznie czy zlecamy firmie, która wykona wykończenie za nas. Czynnikiem, który wpływa również na koszt wykończenia domu są materiały, które zostaną do tego użyte. Oczywiście sama powierzchnia domu jest również bardzo ważna- bowiem koszt wykończenia domu 100 metrowego będzie zupełnie inny niż dużego domu 200 metrowego. W każdym bądź razie przybliżony koszt wykończenia domu 100 metrowego będzie oscylować w granicach 100-120 tysięcy złotych.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *