Obróbka metali zazwyczaj kojarzy się z wyrobami przemysłowymi, prostymi, o raczej nie wymagającej konstrukcji. Jednak metal poddany odpowiedniej obróbce potrafi stanowić doskonały element dekoracyjny.

Jako element dekoracyjny metal został doceniony już bardzo dawno. Zazwyczaj wykonywane są z niego ogrodzenia i balustrady o przeróżnych wzorach i motywach, często bardzo oryginalnych i zamawianych indywidualnie. Jeśli ktoś nie chce powielać gotowych wzorów, powszechnie dostępnych, sięga właśnie po rozwiązania oferowane przez pracownie kowalstwa artystycznego, które realizują różne wzory, dopasowane do indywidualnych potrzeb klienta, wynikających z zastosowanej przez niego aranżacji domu. Jak dotąd najczęstszymi  wyrobami tego typu były ogrodzenia i balustrady.

inspiracjewnetrz.pl

Jednak obok tradycyjnych elementów wykończeniowych pracownie oferują znacznie szerszy wachlarz swoich usług, wśród których znajdują się tablice informacyjne. Mogą być wykonane z różnych materiałów, w tym właśnie metalu, na którym zostaje wygrawerowany napis. Tablice mogą być również wykonane z plexi czy pcw, a dopiero na niej będzie znajdował się nadruk z metalu. każda tablice może zostać wykona zgodnie z pomysłem klienta.

Wśród dostępnych wyrobów często znajdują się odlewane napisy i szyldy z ręcznie grawerowanymi napisami, przeznaczone na elewacje budynków i ściany. Bardzo ciekawym elementem ozdobnym do wnętrz są rzeźby i płaskorzeźby wykonywane z brązu, mosiądzu i stali, a często łączone z kamieniem i szkłem lub innymi materiałami. Wszelkie tego typu przedmioty mogą być również malowane, po uprzednim polerowaniu.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *