Wystrój pokoju gościnnego jest bardzo ważny. W końcu każdy z nas chce aby nasi goście czuli się tam wygodnie i przyjemnie jak we własnym domu. Co powinno się tam znaleźć?

Wygodne posłanie

W pokoju gościnnym najlepszym rozwiązaniem do spania będzie mebel łączący w sobie właśnie tę funkcję z funkcją siedzenia. Idealnym wyborem będzie tu np. sofa skandynawska z funkcją spania to strzał w dziesiątkę. Uniwersalna kolorystyka np. biel, czerń, szarości czy granat pozwoli na dopasowanie sofy do reszty sprzętów znajdujących się w pokoju. Tego typu meble wypoczynkowe stanowią idealne tło dla dodatków. Kilka rozrzuconych niedbale poduch, lub koc o grubym splocie ocieplą pomieszczenie i dodają mu przytulności.  

Meble i dodatki

Każdy z gości,  niezależnie od długości pobytu w naszym domu przyjeżdża z bagażem, który pragnie rozpakować. Dwudrzwiowa szafa zawierająca zarówno półki, jak i wieszaki pozwoli mu na rozgoszczenie się i poczucie jak we własnym domu. Szafę najlepiej jest umieścić na ścianie przeciwnej do sofy, by gość nie czuł się przytłoczony.

Dobrym pomysłem będzie udostępnić naszemu gościowi stolik lub biurko, które pozwoli na wygodną prace przy komputerze, oraz fotel, w którym może odpocząć. Obecnie bardzo modne są tzw. fotele uszaki licznie pojawiające się w aranżacjach.  Meble powinny być utrzymane w jednakowej lub zbliżonej kolorystyce, najlepiej neutralnej. Dzięki temu goście oraz my sami nie będziemy czuć się przytłoczeni przebywając w tym pomieszczeniu. Wówczas można zaszaleć z dodatkami. Świetnie sprawdzą się rozmaite wzory i printy. Możemy również postawić np. na jeden mocny kolor dodatków, który doda całemu wnętrzu charakteru

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *