Dysponując sporych rozmiarów łazienką możemy ją aranżować niemal dowolnie. Co jednak, jeśli nasze pomieszczenie jest małe i ciasne? Czy możliwe jest urządzenie takiej łazienki w funkcjonalny sposób? Oczywiście, że tak. Wystarczy trzymać się kilku podstawowych zasad.

Od czego zacząć?

Pomimo niewielkiej przestrzeni do zagospodarowania nasza łazienka może być bardzo praktyczna i przytulna. W łazience potrzebujemy przede wszystkim prysznica bądź wanny, umywalki oraz toalety jeśli nie jest ona w osobnym pomieszczeniu. Niezbędne jest także lustro oraz półki bądź szafeczki na kosmetyki i przybory łazienkowe. Wielu osobom spędza sen z powiek kwestia pralki, która zajmuje bardzo dużo miejsca. Trzymanie jej w łazience wcale nie jest koniecznością – równie dobrze można ją zainstalować w kuchni czy przedpokoju, np. w szafie przesuwnej.

Zadbaj o szczegóły

Plan łazienki trzeba dokładnie przemyśleć także pod kątem detali. Np. pamiętajmy o tym aby wieszaki na ręczniki umieścić na ścianie obok wanny czy prysznica aby łatwo było po nie sięgnąć po kąpieli. Lustro najlepiej jest umieścić oczywiście nad umywalką. Warto jest także powiesić pod nim półkę na kosmetyki a pod umywalką zamontować szafkę na chemię i środki czystości. Nie zapominajmy także o drobiazgach, które są jednak niezwykle ważne jak np. uchwyt na papier.

Odpowiednie oświetlenie

Oświetlenie małej łazienki jest niezwykle istotne. Jeśli będzie zbyt słabe i będzie w niej ciemno będzie wydawała się jeszcze mniejsza niż jest w rzeczywistości a do tego będzie robiła ponure wrażenie. Najlepiej umieścić w niej kilka różnych źródeł światła. Warto zdecydować się tutaj na lampy z żarówkami typu LED ponieważ koszty prądu będą wówczas bardzo niskie.

Jeśli mimo wszystko nadal mamy obawy przed samodzielną aranżacją tak specyficznej łazienki, zawsze możemy zlecić to zadanie specjalistom od urządzania wnętrz. Nie są to duże koszty a zyskujemy wówczas gwarancję zadowolenia i spokojną głowę.

One Comment
  1. Bardzo praktyczne rozwiązania, jeśli chodzi o urządzanie małych pomieszczeń łazienkowych. Zgadza się, że w takich przypadkach, trzeba zadbać o szczegóły i funkcjonalność. Wszystko musi być tak zaplanowane, żeby było pod ręką, a zarazem nie zagracało łazienki i dobrze wyglądało. Dbałość o szczegóły i detale będzie tu na pierwszym miejscu.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *