Wiele osób zdaje sobie sprawę z wszelkich zalet mebli zamawianych na wymiar. Nie każdy jednak wie jak powinny wyglądać takie meble i jak je zamawiać, aby być zadowolonym po realizacji zamówienia.

Współpraca z fachowcami

Przede wszystkim, zawsze należy nawiązywać współpracę z fachowcami. Nie ma nic gorszego jak amatorzy podający się za fachowców. Jak jednak nie dać się nabrać i nie trafić na amatorów? Nie ma przepisu, który pozwoliłby zawsze dobrze wybierać, są jednak pewne wskazówki, które pomogą dokonać właściwego wyboru.

Przede wszystkim, jeśli dana firma podająca się za profesjonalną i fachową oferuje szafy na wymiar w wyjątkowo niskich cenach, o wiele niższych od cen rynkowych należy zacząć podejrzewać, że coś jest nie tak. Fachowcy bowiem przeważnie cenią swoją wiedzę i umiejętności, przez co nie pracują za pół darmo. Nie warto dawać się skusić niską stawką, gdyż przeważnie oznacza ona fuszerkę, a nie profesjonalną robotę.

Dokonanie pomiarów

Kiedy firma jest już przez nas zatrudniona czas na pomiar miejsca, w którym stanąć ma szafa na wymiar. Warto w tym miejscu zauważyć, że jeśli kupuje się szafę na wymiar, można postawić ją w absolutnie dowolnym miejscu. Nie musi to być miejsce przy najdłuższej ścianie, co więcej ściana te nie musi też być całkiem równa. W przeciwieństwie do sytuacji, w której kupuje się gotowe meble, szafy na wymiar można dowolnie zmodyfikować tak, aby pasowały do konkretnego wnętrza. Wydaje się, że jest to największa zaleta tego typu mebli.

Meble na wymiar a pomiary
Źródło: Meble na wymiar i pomiary, Komandor.pl

Niepowtarzalność oryginalnych mebli

Niepotwarzalne meble
Źródło: Niepowtarzalne meble, aranżacja biura Komandor.pl

Każdy chce, aby jego biuro, salon czy też sypialnia był najpiękniejsze. Niektórzy chcą więc mieć meble uznawane w danym czasie za najmodniejsze. Inni jednak mniejszą wagę przykładają do mody, bardziej natomiast zależy im na oryginalności. Niezależnie od tego co jest ważniejsze, szafy na wymiar zawsze zdają się spełniać oczekiwania.

Do zrobienia szafy na wymiar można bowiem wybrać dowolny z dziesiątek materiałów, z których wykonuje się meble. Również wybór koloru czy wzoru nie jest w żaden sposób ograniczony. Meble mogą wiec być zarówno modne, jak i niezwykle oryginalne, można by rzecz absolutnie niepowtarzalne. Wszystko zależy do preferencji danej osoby.

Zachwycająca funkcjonalność

Oczywiście, kwestią bardzo istotną jest wygląd mebli, które są ozdobą wnętrza. Jednakże, ponad wszystko liczy się funkcjonalność mebli, gdyż przede wszystkim pełnią one funkcje praktyczne. Dlatego też, zamawiając szafy na wymiar trzeba zadbać nie tylko o ich niepowtarzalność estetyczną, ale również o ich funkcjonalność. W tym celu należy dobrze się zastanowić jak długie i głębokie meble będą nam potrzebne.

Kiedy meble zostaną już wykonane nie ma możliwości zwiększenia ich głębokości czy też ich wydłużenia. Dlatego też, zawczasu warto się zastanowić jak długa i jak głęboka szafa na wymiar jest nam potrzebna. Warto wziąć pod uwagę również wielkość danego pomieszczenia, gdyż w dużym pomieszczeniu może stanąć o wiele dłuższa i szersza szafa niż w małym pokoiku.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *