Wprowadzenie podnośników koszowych istotnie poprawiło warunki pracy na wysokości. Ich konstrukcja oparta na układach hydraulicznych, umożliwiła przeprowadzenie zaawansowanych czynności remontowych, bez konieczności montowania dodatkowych, zewnętrznych instalacji.

Podnośnik koszowy i jego rodzaje

Istnieje kilka rodzajów podnośników koszowych, różniących się od siebie sposobem przemieszczania się.

  1. Podnośnik koszowy samojezdny – jest to najlepsza z punktu widzenia Klienta konstrukcja, gdyż dysponuje własnym napędem, umożliwiającym dotarcie w każde miejsce.
  2. Podnośnik samochodowy – jego konstrukcja oparta jest na konstrukcji samochodu (układy teleskopowe, przegubowe lub łączone). Transport takiego podnośnika może odbywać się na różnych rodzajach pojazdów.
  3. Podnośnik montowany na przyczepie – to konstrukcja w pełni niezależna od podpiętego samochodu. Do jej ciągnięcia możemy wykorzystać każdy pojazd, który może ciągnąć odpowiednio ciężki sprzęt.

podnosnik koszowy

Wypożyczalnia sprzętu budowlanego, czyli na co zwracać uwagę?

Wypożyczalnia sprzętu budowlanego, często stosuje własne terminy, dla określenia posiadanego przez siebie sprzętu. Oferując nam wynajem maszyn, często stosuje takie terminy, jak:

  1. Podnośnik teleskopowy;
  2. Podnośnik przegubowy;
  3. Podnośnik nożycowy ;
  4. Podnośnik przegubowo – teleskopowy;
  5. Podnośnik masztowy.

Jeśli więc decydujemy się na wynajem maszyn, zawsze warto dokładnie sprawdzić, jakie są uwarunkowania techniczne danego sprzętu. Zwłaszcza, że – jak doskonale widać – różnice pomiędzy podnośnikami są bardzo płynne i subtelne.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *