Narzędzia pneumatyczne mają bardzo wiele zalet, dlatego też w dzisiejszych czasach z ich dobrodziejstwa korzystają nie tylko profesjonalne firmy remontowo-budowlane, ale również użytkownicy prywatni. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, dlaczego warto zainwestować w porządne narzędzia pneumatyczne i jakie są ich największe zalety.

Olbrzymia wydajność i trwałość

Jedną z największych zalet narzędzi pneumatycznych jest oczywiście olbrzymia wydajność i trwałość. Przy prawidłowej eksploatacji oryginalny sprzęt od renomowanego producenta będzie służył przez wiele długich lat użytkowania. Dzięki olbrzymiej mocy i wysokiej wydajności sprzęt ten poradzi sobie nawet z najtrudniejszymi pracami w niekorzystnych warunkach. Doskonałe parametry wydajnościowe zapewniają przede wszystkim mocne i kompaktowe silniki pneumatyczne, które w swojej klasie nie mają sobie równych. W przeciwieństwie do popularnych elektronarzędzi, nowoczesne narzędzia pneumatyczne mogą pochwalić się lepszym stosunkiem mocy do masy. Warto wspomnieć także i o tym, że pneumatyczne narzędzia według statystyk cechują się, aż 5 krotnie większą żywotnością niż elektryczne narzędzia.

narzędzia pneumatyczne

Tani i szybki serwis

Większość narzędzi pneumatycznych posiada prostą i nieskomplikowaną budowę, dlatego też serwis tych urządzeń jest bardzo szybki i tani. Pamiętać należy jednak o tym, aby przestrzegać zawsze zaleceń producenta i pamiętać o prawidłowej konserwacji, która znacząco wydłuża żywotność.

Ergonomia i cicha praca

Opisując największe zalety narzędzi pneumatycznych nie można zapominać także o ergonomii. Odpowiednio zoptymalizowane narzędzia są bardzo lekkie i poręczne, dzięki czemu są niesłychanie wygodne w pracy nawet przez wiele godzin. Dzięki minimalizmowi w konstrukcji większość urządzeń pneumatycznych będzie można wykorzystać w trudno dostępnych miejscach. Bardzo duży wpływ na komfort pracy ma również cicha praca. Zaletę tą docenią nie tylko operatorzy poszczególnych narzędzi pneumatycznych, ale również osoby, które znajdują się w pobliżu miejsca pracy.

Narzędzia pneumatyczne a bezpieczeństwo pracy

Na samym końcu warto wspomnieć także o bezpieczeństwie, które jest niesłychanie ważnym punktem. Jak powszechnie wiadomo narzędzia pneumatyczne nie posiadają w swojej konstrukcji elementów elektrycznych, które mogłyby stanowić mniejsze lub większe zagrożenie. Sprzęt tego typu doskonale sprawdzi się przede wszystkim w miejscach narażonych na wybuchy. Mowa tutaj między innymi o lakierniach czy stolarniach. Energia przesyłana jest zawsze przez przewody pneumatyczne, dlatego też bardzo wiele prac można wykonywać nawet podczas deszczu.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *