Podczas urządzania domu, wielokrotnie trafiamy na trudne wnętrza. Jednym z nich jest wąski przedpokój, którego zaplanowanie wymaga wiele wysiłku, gdy chcemy aby był funkcjonalny, a zarazem stylowy.

Jak poszerzyć przedpokój, gdy wybieramy meble przedpokojowe?

Istnieje wiele sztuczek, za pomocą których możemy optycznie powiększyć korytarz. Do jednych z nich należy wybór odpowiednich mebli. Warto wiedzieć, że najlepiej w tym pomieszczeniu sprawdzają się szafy robione na zamówienie, które gdy są umieszczone we wnękach, równocześnie nie tarasują przejścia. Ponadto meble do przedpokoju powinny posiadać tylko przesuwane drzwi, gdyż pozwalają zaoszczędzić potrzebną nam przestrzeń.

Jaki kolor powinny mieć meble do przedpokoju?

Gdy już spotkamy się z meblarzem, stajemy przed wyborem różnych odcieni i faktur mebli. Warto wiedzieć, że meble przedpokojowe powinny być w jasnym odcieniu, najlepiej z jednym skrzydłem oklejonym w lustrze, które jednocześnie powiększy korytarz na naszą korzyść.

Przedpokój
Przedpokój

Czy rozmiar lustra ma znaczenie?

Generalnie im większe lustro na korytarzu, tym osiągalna większa przestrzeń, dlatego wszystko zależy od tego w jakim stopniu chcemy powiększyć nasz przedpokój. Wielu z nas wystarczy delikatna optyczna metamorfoza, a inni pragną nawet dwukrotnego powiększenia. W takim przypadku należy zrezygnować z drewnianych frontów i skupić się na ich całkowitym pokryciu w lustrze.

Dokąd zabudowywać meble?

Szafki najlepiej zamówić pod sam sufit. Wówczas będziemy posiadali dużo miejsca do przechowywania, a tego typu rozwiązanie nie będzie wyglądało przy tym przytłaczająco. Każdy plan należy skonsultować z meblarzem, który oceni czy ma on szansę na powodzenie, gdyż wiele naszych nieskromnych pomysłów, w rzeczywistości jest bardzo trudnych do zrealizowania.

Ciemne czy jasne ściany?

Tak jak kolor mebli powinien być jasny, to także w tym samym odcieniu powinny być ściany. Aktualnie paleta farb jest głęboko zróżnicowana i możemy wybrać 10 odcieni beżu, albo szarości. Są to kolory standardowe, stosunkowo proste, które nigdy się nie nudzą, a zawsze będą wyglądać elegancko i stylowo.

Jak ozdobić ściany na korytarzu?

Ściany na wąskim przedpokoju, są bardzo widoczne, więc warto dodać do nich element tj. ozdobna tapeta, czy też galerię rodzinnych zdjęć. Wówczas każdy odwiedzający będzie mógł na wejściu ją podziwiać.

Dla architekta nie ma rzeczy niemożliwych do osiągnięcia w urządzaniu wnętrz, dlatego warto słuchać ich porad i brać je sobie do serca podczas urządzania przedpokoju. Każdy z nas pragnie aby korytarz kojarzył się z miłym powitaniem, oraz aby był jednocześnie przestronny i odpowiedni do przechowywania kurtek, butów i innych drobiazgów. Wszystkie te rzeczy są możliwe do zrealizowania, gdy odpowiednio zaplanujemy przestrzeń.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *