Planując remont łazienki chcielibyśmy urządzić ją funkcjonalnie, a zarazem estetycznie. Wszystko to udaje się w prosty sposób osiągnąć jeśli do zagospodarowania mamy duże, przestronne wejście. Kiedy jednak nasza łazienka jest mała i wąska rozpoczynają się dla nas tzw. „schody”. Na szczęście istnieje szereg różnych trików, dzięki którym możemy urządzić łazienkę przestronnie i wedle naszego zamysłu.

Meble do łazienki

bathroom-728740_1280
Aktualnie na rynku istnieje bardzo szeroka oferta różnego rodzaju mebli łazienkowych. Każdy może znaleźć w niej coś dla siebie, dobrać odpowiedni kształt, czy kolor.

Jakie meble do małej łazienki?

Umeblowanie małej przestrzeni łazienkowej nie stanowi obecnie większego problemu, gdyż większość firm zajmujących się sprzedażą tego rodzaju produktów ma w swojej ofercie wykonanie stosownego umeblowania na miarę. Ważną kwestią dotyczącą umeblowania małej łazienki jest właściwe i zarazem praktyczne rozmieszczenie mebli. W tego rodzaju pomieszczeniach wszystkie meble dobrze jest umieścić tylko po jednej stronie łazienki. Ten zabieg znacznie ułatwi funkcjonowanie w tak małej przestrzeni, oraz pozwoli uniknąć niepotrzebnych slalomów między ustawionymi z obu stron sprzętami. W tego rodzaju pomieszczeniach warto wybierać meble ceramiczne podwieszane, które zajmują znacznie mniej miejsca od tych stojących. Kolejnym, ciekawym trikiem w urządzaniu wąskich łazienek jest umieszczanie w nich dużych luster, zwłaszcza naprzeciwko siebie, co wywoła złudzenie optyczne znacznego poszerzenia pomieszczenia.

Wanna czy prysznic do wąskiej łazienki?

shower-389260_1280
W umeblowaniu wąskich łazienek znacznie lepiej spisują się kabiny prysznicowe, które zamontować można w narożniku pomieszczenia, bądź wnęce, jeśli takowa występuje. Nie jest to co prawda idealne rozwiązanie dla osób uwielbiających długie, gorące kąpiele, lecz zdecydowanie najbardziej funkcjonalne w zaistniałych warunkach. Warto również pamiętać aby wybierać kabiny prysznicowe otwierane do środka, gdyż dzięki temu w jej bliskim położeniu umiejscowić można inny sprzęt, czy mebel.

Urządzanie wąskiej łazienki powinno zostać poprzedzone ułożeniem dobrego planu strategicznego, jednak warto wszystko wcześniej dokładnie wszystko przemyśleć aby poczuć się w tym małym wnętrzu dobrze.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *