Każdy z nas zmagał się zapewne niejednokrotnie ze zbyt małą przestrzenią własnej szafy, w której trudno było umieścić wszystkie niezbędne nam rzeczy. Ostatecznie lądowały one w kartonach na strychu, czy w składziku, po czym najzwyczajniej w świecie o nich zapominano.

Wręcz doskonałym rozwiązaniem tego rodzaju problemów są w dzisiejszych czasach garderoby, które mimo, że zajmują więcej miejsca niż szafa, można znacznie lepiej zagospodarować, dzięki czemu zyskują na funkcjonalności.

Jak zaprojektować własną garderobę?

Garderoba
Garderoba

Aby zaprojektować garderobę dla siebie należy przede wszystkim wybrać odpowiednie miejsce na jej skonstruowanie. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie przy tym różnego rodzaju wnęk we wnętrzu naszego mieszkania. Jeśli garderoba okaże się za mała, zawsze można ją jeszcze odpowiednio rozbudować.

Jeśli zdecydujemy się na montaż garderoby we wnęce ograniczymy również potrzebny do jej zrobienia materiał, gdyż do dopełnienia dzieła wystarczą jedynie drzwi. Dobrze jest wykorzystać całą dostępną przestrzeń od dołu do samego sufitu, gdyż mimo że półki pod sufitem wydają nam się mało funkcjonalne zawsze można umieszczać na nich rzeczy, których używamy rzadko, takie jak walizki, czy ubrania z poprzedniego sezonu.

Przy projektowaniu własnej garderoby musimy przede wszystkim pomyśleć o sobie. Wybierając miejsce jej konstrukcji warto pomyśleć o tym, aby to właśnie nam było wygodnie z niej korzystać, dlatego też najczęściej tego typu rozwiązania budowane są w sypialniach, dodatkowo w pobliżu łazienek.

Ważne zasady w projektowaniu garderoby

Projektowanie garderoby nie ogranicza się do wyznaczenia odpowiedniej ilości półek i zagospodarowaniu miejsca tak, aby pomieścić wszystkie rzeczy. Przy jej tworzeniu koniecznie pomyśleć trzeba o odpowiedniej wentylacji, nasłonecznieniu i oświetleniu. Jeśli nasza garderoba ma stanowić zamkniętą przestrzeń konieczne będzie zamontowanie kratki wentylacyjnej.

Jeśli jednak znajduje się w niej okno, problem z wentylacją będzie w tym wypadku nieistotny, lecz nasłonecznienie w kontakcie z tkaninami może mieć na nie niekoniecznie pozytywny wpływ. Ponadto, jeśli w naszej garderobie panuje ciemność, trudno jest cokolwiek znaleźć, dlatego coraz częściej montuje się specjalne oświetlenie wnętrza naszej przestronnej szafy.

Garderoba na wymiar

Na rynku istnieje bardzo wiele firm montujących garderoby, które swoją usługę wykonują na wymiar. Dlatego nie musimy się martwić żeby znaleźć w swoim domu kąt, w którym zmieszczą się gabaryty gotowej już garderoby.

Garderoba to zdecydowanie bardzo nowatorskie i wygodne rozwiązanie dla osób, które dysponują na tyle dużą przestrzenią żeby móc sobie na nią pozwolić. Bezapelacyjnie jest to rozwiązanie niezwykle czyste i schludne.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *