Jeśli mieszkanie w posiadaniu, którego jesteśmy jest ograniczone pod względem wielkości i pomieszczeń warto pomyśleć o próbie funkcjonalnego połączenia pokoju pełniącego rolę salonu z kuchnią. Tego rodzaju połączenia stają się ostatnimi czasy coraz bardziej popularne, a charakteryzuje je pewnego rodzaju innowacyjność i praktyczność.

Kuchnia z salonem
Kuchnia z salonem

Kuchnia z salonem nie rzadko sprawia, że tak kuchenno-relaksacyjna przestrzeń w naszym mieszkaniu wydaje nam się optycznie większa. Ponadto, połączenia tego rodzaju często nadają naszemu mieszkaniu miłego i przyjaznego klimatu, sprawiają że spotkania ze znajomymi odbywają się na mniej oficjalnej stopie, chociażby ze względu na ciągły kontakt z gościem i brak bariery w postaci ściany i zamkniętego pomieszczenia.

Tego rodzaju rozwiązania często pozwalają nam wygospodarować dodatkowo trochę miejsca na wyspę, bar, czy jadalnię. Podjęcie decyzji o stworzeniu kuchni otwartej na salon daje także szereg różnorodnych możliwości co do aranżacji powstałego pomieszczenia. Należy jednak pamiętać, że zaaranżować i traktować je trzeba jako jedną całość, po to aby zachować jednolitość stylistyczną i aby nie panował zbyt duży kontrast między częścią kuchenną a salonem.

Oczywiście, można operować różnorodnymi stylami i kolorystyką, lecz zachować przy tym trzeba należną harmonię. Musimy przy tym pamiętać, że to nasze mieszkanie i tylko od nas zależy w jaki sposób je urządzimy.

Jeśli podoba nam się połączenie kuchni z salonem zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i estetycznym, a także możliwości jakie tego rodzaju połączenie nam daje nie ma żadnych przeciwwskazań przed wprowadzeniem w życie tego pomysłu. Musimy pamiętać, że to nasze wnętrze i to głównie my mamy czuć się w naszym mieszkaniu dobrze.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *