Wnętrze w stylu glamour niektórym kojarzy się z luksusem i elegancją, innym z kolei z kiczem i niepotrzebnym przepychem. Okazuje się, że styl glamour ma dwie postaci. Pierwsza z nich sięga głęboko aż do baroku, a dokładniej jeszcze bardziej ozdobnego kierunku w sztuce- rokoko. Wnętrza wykonane w tym stylu sprawiają wrażenie nieco ciężkich i przytłaczających. Istnieje jednak również zmodernizowana wersja glamour, zgodnie z którą kolorystyka wnętrz łączona jest w taki sposób aby wywołać kontrast.

Jak urządzić wnętrze w stylu glamour?

Aby urządzić wnętrze w stylu glamour należy zdecydować w kierunku, którego z tych dwóch rodzajów glamour pójdziemy. Jeśli zdecydujemy się na wersję rodem z baroku postawić należy na kolorystykę bogatą, różnorodną, lecz dobrze ze sobą zgraną. Do tego rodzaju stylu pasują również tapety z świecącym i dużym ornamentem, które będą doskonale kontrastować z gładkością ścian i sufitów.

Jeśli bliższy wyda nam się styl zmodernizowany, osiągnięty kontrast powinien być bardziej uniwersalny, przykładowo połączenie bieli z czernią. Jeśli chodzi o rodzaj tapet do tego stylu modernistycznego stawia się na pasy, imitacją skóry, a nawet cegieł.

Nowoczesne meble
Nowoczesne meble

Jakie meble do stylu glamour?

Umeblowanie wnętrza w stylu glamour jest kolejnym krokiem po doborze kolorystyki ścian. Meble pasujące do tego stylu powinny być luksusowe i oczywiście bogato zdobione. Pasują tu takie elementy, jak żakardowe obicia ze skóry, czy pluszu, jaskrawe, kolorowe okrągłe pufy, czy pikowane szezlongi.

Prawdziwą „wisienkę na torcie” w stylu glamour stanowi kryształowy żyrandol, który w względnie tani sposób daje efekt luksusu i przepychu charakterystycznego dla epoki baroku. Innym, nieodzownym elementem tego rodzaju wnętrz są lustra, oczywiście w bogato ozdobionych ramach.

W przypadku luster można wykorzystać niezawodny trik, polegający na powieszeniu kilku luster, jednego obok drugiego, co znacznie powiększy optycznie małe pomieszczenia.

Styl glamour jest stylem dość awangardowym i na pewno nie każdy by się na niego zdecydował. Jednakże, osoby które lubią luksus i przepych doskonale się w tego rodzaju wnętrzach odnajdą.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *